niedziela, 12 czerwca 2016

Aneks łazienkowy i toaleta

W mieszkaniach toaleta i łazienka są pomieszczeniami oczywistymi. Na działce według mnie także. Możnaby oczywiście w sytuacji koniecznej potrzeby fizjologiczne załatwić pod przysłowiowym drzewkien. Szybko jednak okaże się, że to poważna niedogodność. Jeśli zatem ktoś planuje na działce kilkugodzinny pobyt, szybko dojdzie do wniosku, że pomieszczenie toaletowe jest jej niezbędnym elementem. Stwierdziłbym nawet, że bardziej priorytetowym niż sama altanka. Jeśli więc chcemy, by tak prozaiczna czynność jak załatwienie potrzeb fizjologicznych nie stała się problemem, to zadbajmy o jakąkolwiek formę toalety. 
Toaleta na działce z oczywistych powodów będzie zupełnie inna niż w mieszkaniu. Na działkach nie ma kanalizacji. Można oczywiście pokusić się o zainstalowania czegoś w rodzaju szamba, ale według mnie to zbytnia komplikacja i lokalne przepisy mogą na to nie pozwalać.
Nie wyciąga się armaty na komary. Najprostszym i dobrym rozwiązaniem jest budowa czegoś na kształt tzw. wychodka na zewnątrz. Na temat swojej toalety rozpisywać się nie będę. Jest to po prostu przybudówka do altanki, szkielet drewniany krycie płytą OSB. Wewnątrz zwykła toaletka turystyczna która jest po prostu wyprofilowanym i zamykanym wiaderkiem. Rozwiązanie banalne proste i w pełni zdające egzamin. Z przyczyn oczywistych nie publikuję zdjęć;-).
Jak już wspominałem - zbyt wiele miejsca u siebie nie mam by móc bawić się w osobne pomieszczenia. Altanka jest jednoizbowa. Jej ogromne rozmiary (2*3,5 metra) wymuszają potężną oszczędność miejsca. Gdybym postawił większy domek to zapewne miałbym możliwość wydzielania osobnych pomieszczeń. Jedyne na co mogłem sobie pozwolić to wydzielenie zasłoniętej przestrzeni 1*1 metra mniej więcej, gdzie znajdują się podstawowe przybory toaletowe, metalowa miska i wiaderko.To rozwiązanie sprawdza się w zupełności. Z działki wracam czysty. A gdy tam nocuję to mam możliwość pełnego umycia się. I to wystarczy. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

ANGIELSKI Lubin

ANGIELSKI Lubin
Centrum Językowe Harvard

Obserwuj przez e-mail

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *