niedziela, 12 czerwca 2016

Czy warto z altanki robić cel ewakuacji?

Pytanie jak w temacie. Czy warto z altanki robić cel ewakuacji? Czy ma to sens? Najpierw chcę wyjaśnić czym jest cel ewakuacji. Jest to miejsce, do którego udamy się w sytuacjach, gdy będziemy zmuszeni z różnych powodów porzucić lub opuścić nasze dotychczasowe mieszkanie. W takim miejscu powinniśmy mieć możliwość awaryjnego mieszkania przez kilka dni, tygodni lub nawet dłużej, najlepiej niezależnie od pory roku.
Czy zrobienie na działce domku zastępczego ma sens? Czy warto? 

Odpowiedź na te pytania będzie zależała od odpowiedzi na inne pytanie. Czy zamierzamy mieć działkę i korzystać z niej na co dzień? Jeśli to pytanie odpowiedź brzmi nie, wtedy organizowanie sobie celu ewakuacji na działce według mnie nie ma zbytniego sensu. Nasze rozwiązania na ewentualne sytuacje kryzysowe mają nam ułatwić życie na codzień. Jeśli jednak stwierdzimy, że taka działka z altanką nam się przyda, wtedy co nam szkodzi dostosować ją odpowiednio i zrobić z niej cel ewakuacji. Takie przedsięwzięcie nie musi oznaczać znacznego podwyższenia kosztów organizowania altanki. A zapewniam - przyda się podczas pobytu na działce na codzień. 
Zapas żywności ma ułatwić nasze prace ogrodnicze. Dzięki niemu nie musimy przed wyjazdem na działkę brać prowiantu - wszystko mamy na miejscu.
Zapas ubrań (gorszej jakości) w altance także ułatwi  przebywanie na działce - nie musimy brać wtedy ubrań roboczych na zmianę - wszystko jest na miejscu.
Różne kuchenki także mają nam ułatwić przebywanie na działce w normalnych czasach. To nie mają być sprzęty, które mogą być użyte tylko w razie JTWP. 
Wszelkie moje dostosowania altanki na potrzeby celu ewakuacji ułatwiają mi przebywanie na niej i poprawiają komfort. To nie są duże koszta. Faktycznie nie każdy musi odczuwać potrzebę korzystania z jakiegokolwiek komputera w altance, nie każdy na działce potrzebuje telewizji. Podejrzewam jednak, że radio, latarki, czajniczek, dowolna kuchenka i dowolny zestaw naczyń turystycznych sprawdzi się u każdego działkowicza. Zapas wody w altance także może okazać się niezbędny, gdy chcemy poza sezonem pracować na działce. 
To powinno być motto działań - niech nasze przygotowania ułatwią nam życie na codzień. 

ANGIELSKI Lubin

ANGIELSKI Lubin
Centrum Językowe Harvard

Obserwuj przez e-mail

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *