niedziela, 12 czerwca 2016

Zapas wody w altance

Woda jest tak niezbędną do życia substancją, że w warunkach domowych warto mieć jej chociaż jednodniowy zapas. Chociażby na wypadek niespodziewanej awarii wodociągowej wieczorem. Pić się chce a z kranu albo nic nie leci albo leci jakiś syf, jest późny wieczór i sklepy są zamknięte albo z innego powodu nie chce się wychodzić po coś do picia. Warto mieć w domu malutki zapasik wody pitnej, dzięki której zrobimy sobie herbatkę lub kawę. Uważam osobiście, że każdy w swoim mieszkaniu powinien mieć zapas wody pitnej co najmniej 5 litrów, optymalnie 10 litrów. Więcej w domu nie jest potrzebne. No chyba, że jest zapowiadana awaria lub inna przerwa w dostawie. 2 butelki 5 litrowe zwykłej wody to według mnie bardzo rozsądna ilość. Skoro w warunkach domowych warto mieć malutki zapasik wody, to co dopiero w altance.
Najprostszy sposób na kilkudniowy zapas wody. U mnie są to
między innymi 5 litrowe butelki, schowane do łóżka.
Foto autor, listopad 2015. 
Należy pamiętać, że w większości ogrodów działkowych woda jest poza sezonem wyłączana. W moim od października do kwietnia lub maja woda nie jest dostarczana. Należy ten fakt wziąć pod uwagę, jeśli zamierzamy chociażby przebywać w tym okresie na działce.
Ja mam u siebie zgromadzone około 300 litrów wody na okres zimowy. Czy to bardzo dużo? No nie sądzę, że to jakaś przesadna ilość. Powiedzmy, że dostosowana do moich potrzeb. Ja z różnych powodów mam zwiększone zapotrzebowanie na płyny (średnio 5-7 litrów na dobę), więc pokazana na zdjęciach ilość nie jest jakaś przesadnie duża jak dla mnie. Jest to ilość na około 30 dni, może trochę więcej. Uważam jednak, że nawet jeśli nie przystosowujemy naszej altanki do celów awaryjno-mieszkaniowych, to kilka takich 5 litrowych butelek na okres bez dostaw wody warto mieć.

5 komentarzy:

 1. Zbierasz deszczówkę na działce ? Ja planuję zakopać zbiornik typu "mauzer" 1000l. Koszt takiego zbiornika waha się w granicach 100-200zł. Na razie zbieram deszczówkę do trzech beczek 40 litrowych.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zbiornik 1000 litrów a jak z jej trwałością - co jak nie zużyjesz jej w ciągu roku / półtora - > to co wypompowanie i napełnianie czystą ?

   Usuń
 2. Zbieram w okresie, gdy woda nie jest dostarczana,tj. od października do maja. Do 2 beczek 200 litrowych na zewnątrz.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy nie obawiasz się tego, że mróz rozsadzi zbiorniki z wodą?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Do tej pory nie rozsadził, a woda zdążyła w nich zamarznąć. Także nie obawiam się tego.

   Usuń

ANGIELSKI Lubin

ANGIELSKI Lubin
Centrum Językowe Harvard

Obserwuj przez e-mail

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *