niedziela, 12 czerwca 2016

Przyczepa campingowa lub samochód campingowy jako cel ewakuacji

Na mojej liście jedno z najlepszych rozwiązań jako alternatywne mieszkanie. Gdy już posiadamy samochód, zdecydujmy się na zakup samej przyczepy. Gdy dopiero planujemy zakup samochodu, może warto wziąć pod uwagę zakup samochodu campingowego, in. Campera. Jakie są wady i zalety campera/przyczepy campingowej? Zacznę od zalet.
- Wbrew pozorom nie jest to drogie i niedostępne finansowo rozwiązanie nawet dla osób o niskich dochodach. Pobieżnie przeglądając oferty z używanymi przyczepami, natrafiałem na oferty za około 2 tys zł, u których sprzedawca deklarował sprawność techniczną. Prawdopodobnie gdybym poszukał bardziej to bym natrafił na tańsze oferty. Jednak za tę cenę nie spotkałem się z przyczepami posiadającymi takie udogodnienia jak toaleta, lodówka, kuchenka. Były dość małe, powiedzmy typowo jednoosobowe. Za kwotę od 3 tys złotych już widziałem przyczepki z kuchenką, lodówką, toaletą. Były  odpowiednio większe, z miejscami do spania dla 2-3 osób. Były ogrzewane. Jest to więc taki miniaturowy dom, gotowy do zamieszkania. Natomiast za kwotę powyżej 20 tys. złotych Widziałem już sensowne samochody campingowe. Droższe jak widać rozwiązanie. 
- Mobilność. To jedna z zalet, którą warto zauważyć. Gdy już znajdziemy się w tak kryzysowej sytuacji, że musimy porzucić dotychczasowe mieszkanie, to właśnie możliwość zmiany miasta, województwa lub kraju zamieszkania może pozwolić nam ułożyć sobie życie na nowo. Zabieramy nasz mały dom i uciekamy tam, gdzie może będzie się nam żyło lepiej.
- Może być dosyć przydatna w czasach niekryzysowych, gdy mamy normalnie pracę, mieszkanie. W końcu dzięki niej możemy w stosunkowo tani sposób zorganizować sobie wypoczynek . Na przykład wyjechać na kilka dni nad jezioro i już nie płacić za nocleg u kogoś. Po prostu zbieramy się na urlop, gdzie mamy ochotę, zabieramy nasz "dom" i już nie musimy płacić za nocleg.
Czy mamy jakieś wady? No mamy.
- To miniaturka domu. Po prostu miejsca mało. Nie mamy co myśleć o tym, że do takiej przyczepki/campera załadujemy cały nasz dobytek i w niej zamieszkamy. Spakujemy tylko to co nam najpotrzebniejesze. Zapasów zbyt dużych też nie. Po prostu mamy do dyspozycji dość ograniczoną przestrzeń. To oczywiste. Jeśli rozpatrujemy przyczepkę i samochód osobno to możemy jednak co prawda samochód potraktować jako miejsce, w którym będziemy przechowywać nasze zapasy i część dobytku.
- Dodatkowe opłaty związane z jej utrzymaniem "na co dzień" - koszta związane z utrzymaniem jej stanu technicznego, ubezpieczenie... Dlatego warto potraktować ją jako sposób na wypoczynek w czasach niekryzysowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

ANGIELSKI Lubin

ANGIELSKI Lubin
Centrum Językowe Harvard

Obserwuj przez e-mail

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *