niedziela, 25 września 2016

Osobisty EDC - czyli jak skomplikować rzeczy najprostsze...

Cytując za wikipedią... Zestaw EDC (ang. everyday carry – nosić codziennie) – zbiór niedużej liczby przedmiotów przystosowany do noszenia przy sobie poza domem. Mają one pomóc zarówno w codziennych czynnościach jak i w sytuacjach kryzysowych. Dobór przedmiotów zależy od indywidualnych potrzeb i możliwych zagrożeń posiadacza. Głównymi założeniami są: minimalizacja wagi i gabarytów (większość przedmiotów mieści się w kieszeniach) oraz maksymalizacja funkcjonalności.
Każda witryna internetowa poświęcona survivalowi oraz preppersom podaje różne wymyślne zestawy EDC. Nie komplikujmy spraw najprostszych. Taki zestaw każdy z nas posiada. Rzeczami oczywistymi, bez których większość osób nie ruszy się z domu, są chociażby portfel, klucze do domu, telefon komórkowy... Osoby palące w takim zestawie mają papierosy i automatycznie zapalniczkę lub zapałki. Zestaw taki musi być: 

- mały
- funkcjonalny na co dzień
- pozwalać poradzić sobie w przewidywalnych sytuacjach kryzysowych.
Jakie artykuły proponuję włączyć do takiego zestawu?
1. Latarka. Im mniejsza tym lepsza, oczywiście bez przesady. Przyda się w wielu sytuacjach - chociażby pomoże nam poruszać się wieczorem po klatce schodowej, gdy właśnie żarówka wysiadła. 
2. Nóż składany. Odradzam osobiście wielofunkcyjne scyzoryki - są według mnie mało poręczne. 
3. Długopis i notatnik - przydaje się na każdym kroku.
4. Dowolny powerbank - najlepiej z funkcją latarki, wtedy oddzielną latarkę możemy sobie odpuścić. Podstawową funkcją jest możliwość naładowania (podładowania) telefonu komórkowego. 
5. Chusteczki odkażające - przydatne, gdy się lekko ubrudzimy oraz jako opatrunek drobnych zranień.
6. Zapalniczka - może być przydatna nawet osobie niepalącej. 
To tylko propozycje a nie zestaw obowiązkowy. Zalecam osobiście każdemu latarkę i dowolny składany nóż. Zakładam, że takie artykuły jak portfel, telefon, klucze większość z nas ma zawsze przy sobie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

ANGIELSKI Lubin

ANGIELSKI Lubin
Centrum Językowe Harvard

Obserwuj przez e-mail

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *