czwartek, 27 kwietnia 2017

Z jakiej literatury korzystam, podczas pisania bloga

Nie oszukujmy się. Gdy piszę poszczególne wpisy, często posiłkuję się literaturą. Wielu wpisów nie byłbym w stanie samodzielnie zredagować. Z resztą - przyznam szczerze, że fakt korzystania z odpowiedniej literatury powinien być raczej powodem do "dumy" niż wstydu. Każdy Czytelnik może sobie zweryfikować podawane przeze mnie informacje, nie są one wyssane z palca. Oto wykaz publikacji, z których korzystam:

1. Rośliny lecznicze i ich praktyczne zastosowanie Aleksander Ożarowski, Wacław Jaroniewski Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy Związków Zawodowych

Na podstawie tej starej i dobrej publikacji czerpię wiedzę z zakresu szeroko pojętego ziołolecznictwa. Z tej książki pochodzą też najczęściej informacje na temat właściwości leczniczych wybranych roślin oraz inne wpisy z zakresu ziołolecznictwa.


2. Owoce, warzywa i zioła. Ogród użytkowy dla początkujących. Rene Hudak. Wydawnictwo Delta. 

Często korzystam z tej książki zarówno przy planowaniu prac w ogrodzie, jak i podczas publikowania wpisów z zakresu ogrodnictwa. 

4. Dzikie rośliny jadalne Polski. Przewodnik survivalowy. Łuczaj Łukasz.
Na podstawie tej książki są oczywiście wpisy związane z dziko rosnącymi roślinami jadalnymi.

5. Poradnik ogrodniczy. Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne. Warszawa 1967

6. Działkowiec. Rożne numery.
W czasopiśmie publikują różni autorzy. W przypadku wykorzystania tekstów ze wspomnianego czasopisma, ich autorstwo będzie odpowiednio wskazane w poszczególnych wpisach.

cdn

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

ANGIELSKI Lubin

ANGIELSKI Lubin
Centrum Językowe Harvard

Obserwuj przez e-mail

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *