Zioła na grypę i przeziębienie

Wirusowe zakażenie górnych dróg oddechowych, zwane grypą, jest chorobą szerzącą się epidemicznie. Podobnie jest w niektórych okresach roku z tzw. przeziębieniem lub chorobą z przeziębienia, spowodowaną przez wirusy, bakterie lub infekcję mieszaną. Atakowany jest wówczas nos, zatoki, gardło i krtań, występuje też gorączka, kaszel i ewentualnie zaburzenia czynnościowe innych organów. Leczenie jest wyłącznie objawowe i preparaty roślinne są często stosowane jako napotne,przeciwgorączkowe, moczopędne, wykrztuśne, wzmacniające, zwiększające odporność i odkażające.

Surowce: owoc berberysu, kwiat bzu czarnego, ziele fiołka trójbarwnego, kwiatostan lipy owoc maliny, ziele ogórecznika, owoc rokitnika, owoc dzikiej róży, kwiat słonecznika, pączki topolowe, kwiat wiązówki, kora wierzby.

Preparaty galenowe: odwar przeciwgorączkowy z owoców berberysu, odwar z kwiatów bzu, sok z owoców bzu, odwar z bratków, sok z owoców jeżyny, napar z kwiatów lipy, napar z owoców maliny, miód pokrzywowy, odwar z owoców dzikiej róży, odwar z kwiatów słonecznika, syrop z pączków sosny, napój wzmacniający, odwar z pączków topoli, napar z kwiatów wiązówki, napar napotny, odwar z kory wierzbowej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwuj przez e-mail

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *