Zioła na zapalenie dróg moczowych

Przez to ogólne określenie należy rozumieć wiele chorób obejmujących nerki, moczowody i pęcherz, charakteryzujących się ostrym albo przewlekłym stanem niewydolności (np. mocznica, białkomocz), stanem zapalnym pochodzenia bakteryjnego, alergicznego lub toksycznego (np. odmiedniczkowe zapalenie nerek). Stany ostre w tych chorobach leczone są w warunkach szpitalnych, a ewentualne pomocnicze zastosowanie preparatów roślinnych jest uwarunkowane zgodą lekarza urologa. W stanach przewlekłych zioła znalazły szerokie zastosowanie i okazały się skuteczne. Podaje się leki roślinne o działaniu bakteriobójczym, przeciwzapalnym, rozkurczowym, moczopędnym, odtruwającym, regenerującym nabłonek, krwiotamującym i przeciwalergicznym. Wskazana jest również odpowiednia dieta. Leczenie powinno się odbywać pod stałą kontrolą lekarza, z okresowym badaniem moczu.

Surowce: liście berberysu, liść borówki brusznicy, liść brzozy, korzeń cykorii, strąki fasoli, korzeń łopianu, ziele marzanki, liść mącznicy lekarskiej, korzeń mniszka, ziele nawłoci, ziele ogórecznika, korzeń omanu, ziele ostrożenia warzywnego, ziele owsa, kłącze perzu, korzeń pietruszki, owoc pietruszki, liść pokrzywy, ziele połonicznika, liść porzeczki czarnej, ziele przymiotna kanadyjskiego, ziele rdestu ptasiego, liść ruty, ziele skrzypu, kwiat stokrotki, kwiat tarniny, ziele tasznika, ziele uczepu trójlistkowego, kwiat wiązówki, korzeń wilżyny, kwiat wrzosu.

Preparaty galenowe: odwar z liści borówki, napar z liści brzozy odwar z korzenia cykorii, odwar ze strąków fasoli, napar jałowcowy, odwar z korzenia łopianu, sok ze świeżego korzenia łopianu, napar z ziela marzanki, odwar z liści mącznicy, odwar z korzeni mniszka, napar z ziela nawłoci, odwar z ogórecznika, odwar z ziela ostrożenia, nalewka ostrożeniowa, odwar z ziela owsa, odwar z perzu, napar z korzeni pietruszki napar z owoców pietruszki, odwar z liści pokrzywy, napar zapobiegający kamicy moczowej, napar przeciwzapalny z liści porzeczki, odwar moczopędny z przetacznika, napar z ziela przymiotna, powidełka z zieleni przymiotna, odwar z ziela rdestu ptasiego, intrakt z ruty, odwar z ziela skrzypu, napar z kwiatów stokrotki, odwar z kwiatów tarniny, macerat z ziela tasznika, napar z ziela uczepu, napar z kwiatów wiązówki, napar z korzenia wilżyny, napar z kwiatów wrzosu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwuj przez e-mail

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *