środa, 14 czerwca 2017

Preppersi - przygotowani do przetrwania. Książka o preepersach.

Prepping w Polsce jest zjawiskiem dość młodym. O ile z zakresu typowego surwiwalu (spolszczenie celowe) , Czytelnik znajdzie dość dużo literatury w języku polskim, to o samym preppingu literatury jak na razie jest niewiele.
Na szczęście zaczyna się to zmieniać. Doczekaliśmy się różnych materiałów filmowych oraz krótkich reportazy dotyczących preppingu. Część z nich traktują jednak zjawisko dość powierzchownie, często ironicznie (delikatnie napisane).

Na rynku wydawniczym pojawiła się książka.

Wojciech Chełmowski, Andrzej Czuba
Wydawnictwo MUZA
Warszawa 2017

Książka już jest dostępna w salonach Empik. Mam nadzieję, że wyznaczy ona nową drogę i sposób w jaki przedstawia się nas preppersów jako społeczność. 

Cytuję fragment wstępu książki

Z preppersami zetknęliśmy się po raz pierwszy przy okazji pisania ksiażki „Militarni”, (...) choć nasze wyobrażenie na temat tego, kim są i czym się zajmują, było bardzo mgliste i opierało się wyłącznie na krótkich, medialnych doniesieniach. A te nie były wtedy dla preppersów najłaskawsze. (...) 
Jak to często bywa, nasze wyobrażenia miały się nijak do rzeczywistości. Preppersi, z którymi się zetknęliśmy, okazali się ludźmi trzeźwo myślącymi i twardo stąpającymi po ziemi. Nie było w nich nic z zakręcenia, którego się spodziewaliśmy. Ich podejście do życia okazało się bardzo pragmatyczne. 

Po wstępnej analizie książki szczerze polecam tą pozycję. Autorzy moim zdaniem rzetelnie podeszli do zjawiska preppingu jak i samych preppersów.  W powstaniu książki swój niewątpliwy udział mają sami preppersi, z którymi kontaktowali się Autorzy.

Kilka słów o autorach.
Andrzej Czuba, Wojciech Chełchowski — dziennikarze pracujący w czołowych wydawnictwach prasowych, byli szefowie Playboya, założyciele internetowego bloga muzycznego www. hysteria. pl i autorzy książki Militarni. Już wojsko, czy Jeszcze cywile? opisującej polskie organizacje proobronne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

ANGIELSKI Lubin

ANGIELSKI Lubin
Centrum Językowe Harvard

Obserwuj przez e-mail

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *