niedziela, 17 lutego 2019

Terminarz siewu, sadzenia i zbiorów wybranych warzyw

W tym wpisie oddaję Czytelnikom plik, w którym postarałem się zestawić najważniejsze informacje dotyczące siewu, sadzenia i zbioru w mojej ocenie podstawowych warzyw. W pełni zdaję sobie sprawę, że takie tabelaryczne zestawienie nie jest w stanie wyczerpać tematu - jest to jednak fajna wskazówka, na podstawie której można sobie planować warzywniak. Taka mini ściąga - skondensowane informacje. W przypadku wielu warzyw wiele zależy od odmiany - bardzo dobrą wskazówką są więc wszelkie informacje podane na etykiecie nasion, z których i ja korzystałem robiąc to opracowanie. Powyżej grafika z tabel z dokumentu. Warzywa pogrupowałem według rodzin botanicznych. Czemu ma to znaczenie, pisałem chociażby w tym wpisie

Udostępniam także dokument w formie odt, doc, pdf. Licencja dokumentu ;-) - nazwijmy ją MIRCC - Masz i rób co chcesz. Udzielam pełnego pozwolenia na kopiowanie, rozpowszechnianie, modyfikowanie, dalsze rozpowszechnianie... Można przy dalszej publikacji tego dokumentu umieścić informacje o moim autorstwie, ale nie będę tego wymagać. Jeśli ktoś z Czytelników uzna, że dokument warto poprawić - proszę bardzo. Masz Drogi Czytelniku jakiś szablon - poprawiaj jak Ci się podoba, modyfikuj, jak chcesz, rozpowszechniaj jak Ci się podoba. 

Poniżej link do dysku google, z którego można pobrać dokument.

2 komentarze:

 1. Elegancko, dziękuję za takie przejrzyste zestawienie. Już wydrukowane, niedługo zabieram się za przekonanie grzadek. Pozdrawiam serdecznie Sz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie, że się przyda. Proszę pobierać, drukować i używać wedle potrzeb.
   Pozdrawiam i udanego roku.

   Usuń

ANGIELSKI Lubin

ANGIELSKI Lubin
Centrum Językowe Harvard

Obserwuj przez e-mail

Formularz kontaktowy

Nazwa

Adres e-mail *

Wiadomość *