niedziela, 10 lutego 2019

Zapas pieczywa w działkowym celu ewakuacji - nie sprawdził się

Kilka lat temu chciałem mieć na działce zapas pieczywa. Oczywiście typowy chleb nie wchodził w grę. Szukałem różnych zamienników. Chleby chrupkie, suchary, maca różnego typu, pieczywa pakowane z długim terminem przydatności. Kicha. Nie sprawdziło się nic z tych rzeczy. Efekt teraz? Mam na działce pozostawioną beczkę pieczywa chrupkiego a do domu wniosłem reklamówkę sucharów - które już zdążyły się przeterminować. 




Czy obecnie mam jakąś alternatywę dla pieczywa? Nie. Żadnej. I na razie nie będę z tym kombinować. Nie widzę sensu. 

Czemu nie udało mi się wyjadać na bieżąco tego zapasu? Kilka powodów. Po pierwsze, gdy przyjeżdżałem na działkę, to zazwyczaj kupowałem chleb. Tym samym ochoty nie miałem na chlebki chrupkie i sucharki. 

Najważniejszy powód - te zamienniki mi zwyczajnie nie podchodziły, nie smakowały mi. Reklamówka z sucharami bieszczadzkimi leżała tam dwa lata - zużycie w tym czasie - 3 paczuszki. Beczka z pieczywem chrupkim została napełniona jakoś 3 lata temu. I widać doskonale ile tego "zeszło". Wyrzucić - nie wyrzucę - jestem przeciwnikiem wyrzucania jedzenia. 

Czy mam dla siebie jakąś alternatywę? Nie. Czy to dla mnie jakiś problem? Nie. Zwyczajnie o wiele lepiej zjeść na działce coś gotowanego, coś ciepłego, niż suchary. Wiadomo - gdyby były tylko suchary i nic więcej - dobre i to. Ale skoro mam wybór - suchary i inne zamienniki pieczywa będę unikać. 

2 komentarze:

 1. A zapas mąki, soli, wody na podpłomyki?

  Ja wiem że daleko temu do pieczywa z prawdziwego zdarzenia, ale w razie awarii... Może sprawdzić się lepiej niż przechowywanje gotowych produktów.

  Tak tylko dywaguję...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będzie i o mące ;-) . Sól jest, ale opiszę to gdy przejdę do przypraw. Wody ma dwie beczki w altance. Mąka ma szerokie zastosowanie - nawet na działce. I będzie jej za jakiś czas tyle, ile zawsze było - około 30 litrów.
   Pozdrawiam.

   Usuń

ANGIELSKI Lubin

ANGIELSKI Lubin
Centrum Językowe Harvard

Obserwuj przez e-mail

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *