Maliny wzdłuż ogrodzenia posadzone

Ten kawałek wzdłuż ogrodzenia przy trawniku to był mały dylemat. Co tu posadzić? Opcji było... ilośc opcji wyrazić można wzorem :

I = D * G , 

w którym:

I oznaczam jak ilość pomysłów, 

D to liczba dni gdy o tym myślałem, 

G to liczba gatunków, które brałem pod uwagę. 

Po podstawieniu danych do wzoru wychodzi teoretycznie liczba ;-), której teraz nie jestem już w stanie obliczyć z uwagi na brak ścisłych danych dotyczących zmiennej D oraz zmiennej G, która też się zmieniała z minuty na minutę. 

Najpierw usuwanie trawnika wzdłuż ogrodzenia. Najpierw miał być pasek o szerokośc 1 metr. Później zdecyodwałem się na pasek szerokości 1,5 metra. 

Usuwanie trawnika w trakcie... 

Oto zarys jednego z planów - miały tu być posiadane już krzewy owocowe - porzeczki, agrest, aronia. 

Jedna z opcji. Wzdłuż tego grodzenia miały być krzewy, które już posiadałem. Agrest, porzeczki, aronia - to tu miało być. Nawet przez jakiś czas już były doniczki rozstawione. Była też opcja, by wzdłuż posadzić winorośl. Byłoby to takie fajne. Winorośl dałaby lekką zasłonę od sąsiada. Nie żebym sąsiada nie lubił, ale takie tam prywatność i te sprawy. Ponadto winorośl dla mnie to plon nie tylko owoców. Plonem głównym z winorośli są dla mnie liście. Z liści można zrobić kiszonkę oraz bardzo smaczną herbatkę. Jednak postanowiłem ostatecznie inaczej. Tu będa maliny oraz pigowiec. Maliny musiałem kupic, krzewy pigwoca już miałem. Postanowione, kupione, więc do roboty. 

Sadzenie malin

Po posadzeniu zalanie dołków wodą


Posadzone, więc trzeba już było podściółkować. 

Tak to teraz wygląda. Może ładniej by wyglądało gdybym użył czegoś w stylu kora. Jednak akurat trawnik był koszony, więc zdecydowałem sie na ten rodzaj ściółki. O samym ściółkowaniu jeszcze napiszę osobno. 

Pozostały do wykorzystania posiadane przeze mnie porzeczki, agrest oraz aronia. Te postanowiłem dać gdzie indziej. Pokażę w osobnym wpisie. 


POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ


Komentarze