Opis działki 2022

Schemat już pokazywałem w poprzednim wpisie. Postanowiłem jednak zaprezentować swój układ działki osobno.  Grządki oznaczone od 1 do 6 mają wymiary w przybliżeniu 2 na 4 metry. Grządki 7 oraz 8 są trochę większe - 3 na 4 metry mniej więcej. 


Co tu jest, co tu będzię. Juz opisuję. Grządka nr 1 to bób. Grządka nr 2 to cebula. grządka nr 3 to w połowie rzodkiewka i szpinak. Druga połowa jest na razie wolna. Pójdzie tu chyba fasolka tyczna. Grządka nr 4 to czosnek. grządka nr 5 to w połowie groszek, druga połowa wolna. Chyba dam tu fasolkę szparagową. Grządka nr 6 to por, buraki (albo marchew) i pietruszka. Kawałek grządki wolny. Być może na buraki pastene, nie wiem jeszcze. Miejsca zaczyna brakować. Grządka nr 7 to miejsce na ogórki. Grządka nr 8 to nowość tegoroczna. Jest to grządka ziołowa. Między tunelem foliowym a ogrodzeniem jest grządka nr 9, taka metrowa przestrzeń. Chyba dam tu cukinię. Za szklarenką mam coś na kształt wysokiej grządki. Taki nasyp, w poprzednim roku były tu zioła. W tym roku dam tu chyba jakieś dynie. Gd to ziemniaki i kawałek wolnego miejsca. Chyba na jakieś dynie czy coś w tym stylu. A może fasolę tyczną. 

TFD to tegorocznie wybudowany tunel foliowy. TFS to stary tunel foliowy. Ta pieprzona jednorazówka dosłownie. 

Zakreskowany obszar po prawej stronie trawnika to miejsce na krzewy owoocowe. Na razie miejsce, jeszcze nie przygotowane w żaden sposób. To zadanie na maj. 


POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ

Komentarze