W tunelu foliowym już wszystko posadzone

 Pierwszy rok uprawy w porządnym tunelu foliowym. Weekend w połowie maja - głównie byłem nastawiony na tunel foliowy. Planowo w nim - pomidory oraz papryki. 

Przyniesione z domu sadzonki pomidorów i papryki - no to działamy. 

Trzeba było delikatnie te sadzonki porozdzielać. 

Pomidory odmiany malinowy retro posadzone. Całe 6 sztuk. Od razu podwiązanie. 

Przy podwiązywaniu pamiętać o tym, że pęð zgrubieje i nie wiązać na ścisk, zostawić luz. 

A tutaj przy okazji pocięty pęd monstery dziurawej. Teoretycznie każdy kawałek to będzie sadzonka. W praktyce - zobaczymy. Powinienem to zrobić raczej w domu, w warunkach domowych, ale przecież parapetów sobie nie rzomnożę ;-) 

Monstery posadzone, niech rosną. Jedna sadzonka zostanie w domu. Resztę oddam do szkoły. 

Papryczki chili posadzone. 

Po lewej stronie inna odmiana pomidorów - denar karłowaty. 

A tutaj sadzonki dyń. Posadzone jakoś pod koniec kwietnia. I oto argument, by już w domu sadzonek dyniowatych żadnych nie robić. Od razu w tunelu, w pierwszej połowie maja. Wyglądają o wiele zdrowiej, niż te z domu. 

Z domu posadziłem sadzonki cukiń, jednak daję im małe szanse. Serio, w domu wybiegły, są wiotkie. A cukiń chce trochę mieć. Więc posadziłem i prawdopodobnie raczej tych sadzonek użyję. Więc powtarzam wniosek - sadzonki w domu - tylko pomidory i papryka. 

A tutaj papryczki chili innej odmiany. Znaczy odmainy nie znam nawet. Kilka lat temu kupiłem papryczkę chili w sklepie i pozyskałem z niej nasiona. No i to właśnie te. 

Rzut okiem na całosć. I widać mój zmysł estetyczny do porządku. Wręcz pedant ze mnie. Nawet do zdjęcia potrafię narzędzia zostawić pierdyknięte. A potem zdziwienie wielkie, że najwięcej czasu na działce spędzam szukając narzędzi. 

Tunel foliowy jak widać już zagospodarowany. I wniosek ponownie. Wszystkie dynie, cukinie, kabaczki, patisony i co tam jeszcze nie wymyślę z dyniowatych - nasiona sadzić do doniczek pod koniec kwietnie, w pierwszej połowie maja. Nie w domu. Podobnie z kapustnymi wszelkiej maści. 


POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ


Komentarze

 1. Czy kwiaty jabłoni nadadzą się na herbatę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dodatki w formie suszonych kwiatów drzew i krzewów owocowych dają świetny efekt w herbatach.
   Nadają się. Smaczne są, dają aromat.
   I cytując klasyka
   "Będzie Pan zadowolony" ;-)
   Także szczerze polecam
   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń

Prześlij komentarz