czwartek, 24 sierpnia 2017

„Ciepłoszczelność” altanki

Dach mam jeszcze nie podbity niczym.Zwyczajnie nie starczyło mi na to pieniędzy.
Dach widoczny od wewnątrz. Jak widać jest to na razie tylko płyta OSB. Foto lipiec 2017.
Gdyby więc teraz przyszło mi zamieszkać zimą w altance musiałbym pilnować pieca, by się w nim paliło.testach ogrzewania  wyszło mi, że maksymalny czas palenia mieszanką węgla i drewna w piecu to 5-6 godzin. Zwyczajnie musiałbym w nocy wstać by podłożyć, ponieważ po wygaśnięciu szybko się tam wychładza. Oczywiście  w czasie lipcowo – sierpniowego pobytu nie miało to najmniejszego znaczenia. Podbitka dachu jest jednak w planach, ponieważ w ciągu dnia jest w altance dość gorąco. Co jednak w tym roku zbytniego znaczenia nie miało, ponieważ typowo upalnych dni było naprawdę na pomorzu niewiele. Aby jednak altanka była w pełni sprawna, jakaś izolacja termiczna dachu jest jak najbardziej wskazana. Ponadto rozważam obicie altankę styropianem oraz jej otynkowanie. Zwiększy to estetykę wykończenia, poprawi izolację termiczną. Z przyczyn finansowych ta inwestycja musi jednak poczekać.
W

3 komentarze:

 1. A jakby tak sufit podwieszany z plandeki z biedry i mocniejszej folii aluminiowej ? Najlepiej izolująca mylarowa kosztuje jakieś 18 pln za metr więc jakby ograniczyć się do części "sypialnej" koszty powinny być znośne .
  Mylar ma też inne zalety .
  Pytanie tylko o mikroklimat .

  Jak działka po letnich burzach ?

  Coyote

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sama plandeka i nawet folia dowolnego typu była by dla mnie prowizorką. Docelowo chcę to zrobić dając wełnę budowlaną plus osb płyty. Koszt to jakieś 200-300 zł. Ja po prostu poczekam na ciut lepsze czasy, bo obecnie nawet tych 300 zł na cele działkowe nie mam a tymczasowych rozwiązań stosować nie chce. Działka i altanka stoi. Jest sprawna technicznie i szczelna, co letnie przelotne deszcze (kilka dni i przeleciały) sprawdziły. To plus.

   Usuń
 2. Może warto odgrzebać stare metody ocieplania materiałami naturalnymi typu słoma ewentualnie siano. Zrobienie maty ze słomy wiązanej sznurkiem lub drutem nie jest za trudne natomiast odpowiednia grubość, np. 0,5 - 1 metr po ułożeniu może zrobić sporą różnicę. Ważne aby słoma nie była sieczką.Takimi metodami ociepla się np. ule na zimę. Na to można położyć jakiś materiał typu folia lub brezent.

  OdpowiedzUsuń

ANGIELSKI Lubin

ANGIELSKI Lubin
Centrum Językowe Harvard

Obserwuj przez e-mail

Formularz kontaktowy

Nazwa

E-mail *

Wiadomość *